Your browser does not support JavaScript!


Transit Center Motorsport

Transit Center nie je len internetový obchod s náhradnými dielmi pre dodávkové vozidlá Ford Transit. Špeciálna divízia Transit Center Motorsport sa zaoberá aj stavbou a servisom pretekárskych vozidiel. Našou špecialitou sú vozidlá Ford pre RallyCross.

Na našej webovej stránke wicikmotorsport.com si môžete pozrieť vozidlá, ktoré naša spoločnosť postavila za posledných 15 rokov. Každé z nich opakovane stálo na stupňoch víťazov v súťažiach európskeho rangu. Naše autá jazdili okrem iných napr: Tadeusz Myszkier - niekoľkonásobný poľský šampión v pretekoch, Knut Owe Borseth - európsky šampión v rallycrosse, Marcin Wicik - poľský šampión v rallycrosse, Maciej Polody - európsky šampión v drifte, ako aj mnoho ďalších talentovaných pretekárov, ktorých je príliš veľa na to, aby sme ich spomínali.

Pri stavbe našich vozidiel spolupracujeme s mnohými európskymi spoločnosťami vrátane Quaife, Proflex, SterkensMotorsport, GBS, Callaghan Motorsport, AST, Pauwels Motorsport. Pri stavbe našich vozidiel využívame naše skúsenosti získané na tratiach po celej Európe. Podrobnosti o našich ďalších projektoch, ako aj o histórii spoločnosti Transit Center Motorsport nájdete na stránke wicikmotorsport.com

Jedným z našich najpopulárnejších projektov je Ford Transit MK7 - driftovací autobus, ktorý je populárny po celom svete, a teda vôbec prvá dodávka schopná driftovania.

Naše vozidlá si vysoko cenia pretekári a významné osobnosti z automobilového sveta. Kickster Znafca úspešne súťaží na súťažiach s Mazdou RX8, ktorú sme postavili. Motor Vankel, pohon zadných kolies a Sebastian za volantom nemajú na podujatiach Motorsport Trophy a Track Day konkurenciu. Žiadna požičovňa športových vozidiel na svete by nepohrdla Mazdou RX8, ako je táto.

Naše vozidlá úspešne účinkovali na pretekárskych tratiach po celej Európe, počas športových súperení s jazdcami ako Kuba Przygoński alebo Tomasz Kuchar. Ford Focus RX bol tiež jedným z najvýkonnejších pretekárskych vozidiel na podujatí Gymkhana Grid, kde Marcin Wicik súťažil s jazdcami ako Ken Block, Petter Solberg a Andreas Bakkerud. V roku 2021 získal populárny mechanický oranžový automobil maďarský pretekár Benyó Máté, ktorý bol úspešný v maďarskom šampionáte a šampionáte FIA CEZ.

Viac informácií:
Transit Center Motorsport