Your browser does not support JavaScript!


Technológie, ktoré možno nájsť v vá Ford,
o ktoré ani nevedia!

Ford Transit je jedným z najobľúbenejších komerčných vozidiel na európskom a americkom trhu. Jeho súčasná stavba sa skladá dlhoročné skúsenosti a desiatky technológií, o ktoré nemajú potuchy.


Rozsah zariadenie začína s adaptívnym tempomatom (ACC). Ide o systém regulácie otáčok, ktorý sleduje cestu pred sebou. ACC udržiava konštantnú rýchlosť a dostatočnú vzdialenosť od vozidla v ceste pred naším vozidlom.


Ford Transit - Radar - Chodec Detecion


Ďalším prvkom je moderný asistencie vodiča. Osobitnú pozornosť si zaslúži systém pre stabilizáciu vozidla pri bočnom vetre (Wind bočné stabilizácia). Systém monitoruje senzory 100krát za sekundu, a v prípade zistenia poryv, starostlivo aplikuje brzdy na jednej strane na pomoc pobyt s ovládačmi do pruhu. Prielom v oblasti bezpečí je systém riešenia kolízií (Pre-Collision Assist) s peších detekčných function.These technológie sú založené na systéme radarov a kamier, ktoré umožňujú rozpoznanie dopravných značiek.


Pozrite sa na možnosti detekcie chodcov v animácii:


Rozpoznávanie chodcov - Ford Transit


Ďalšie vylepšenia sa týkajú zlepšenia bezpečnosti cestnej premávky. Zlepšený systém elektronickej kontroly stability ESC bol aktualizovaný s Curve Control (automatické, jemne brzdenie počas akútnej vstupe do zákruty) a Roll riadenie stability (zaisťuje stabilitu a zabraňuje prevráteniu vozidla alebo jeho prevráteniu).


Následné zmeny sú spojené s elektronickým, menovite systém SYNC 2. To nahradilo skôr používané technológie SYNC, ktorá je priekopníkom v bezdotykový, voice-to-použitie telefónnych hovorov, správ a MP3 prehrávače. Už prvá verzia bola vybavená funkciou núdzového volania (Emergency Assist), ktorý automaticky spája s pohotovostnými službami, keď dôjde k nehode. Systém prenáša GPS súradníc z vozidla a umožňuje hovoriť s vodičom. SYNC 2 je vybavený novým farebným displejom 6 palcov vo vysokom rozlíšení a hlasové ovládanie navigácie alebo mobilného telefónu.Ford Transit - Sync 2

SYNC 2 v Ford Transit mk7


               

SYNC 3 - Ford Transit

Panel nové SYNC 3Ale to nie je viac ako o novinkách! Po úspechu systému SYNC 2, Ford nestojí na vavrínoch, a pokúsil sa vykonať úpravy s cieľom zlepšiť Thier produktu. Sme nemali dlho čakať na výsledky, pretože vo februári 2016 rokov - SYNC 3 premiéru. Najväčšia zmena? Osvieženie, viac intuitívne rozhranie. Zväčšená tlačidlá, zjednodušenie prístupu k informáciám. SYNC 3 je cca. 10-krát účinnejší ako SYNC 2. Bez ohľadu na to, či používate dotykovej obrazovky alebo hlasové príkazy - všetky behy veľmi hladko.


Tiež, to všetko naznačuje, že v blízkej budúcnosti budú môcť objednať šesťstupňovú automatickú prevodovku na mieste šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Medzi ďalšie zmeny patrí užívateľovi Ford Transit Custom Kombi. Pre Thier Bude k dispozícii nové vzduchové odpruženie vzadu.


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: