Your browser does not support JavaScript!


Čínsky Ford Transit - bude k dispozícii v Európe?

Ford Transit je na európskych cestách od roku 1965. V priebehu rokov sme boli svedkami ďalších generácií tejto ikonickej dodávky. Vedeli ste však, že Ford Transit je dostupný aj na čínskom trhu? Zaujímavé je, že sa svojím dizajnom výrazne líši od verzií, ktoré poznáme v Európe. V tomto článku vám ukážeme, ako vyzerá čínsky Ford Transit a ako sa líšili predchádzajúce generácie v Ázii a v Európe. Za zmienku stojí aj to, že Ford Transit je v USA dostupný aj s benzínovými motormi, ktoré nespĺňajú európske ekologické požiadavky.
Ford Transit China

Ford Transit 2024 - Čína vs. Európa

Spoločnosť JMC je zodpovedná za dizajn, predaj a distribúciu modelu Ford Transit v Číne. Je to spoločný podnik, ktorý vlastní skupina Ford. Rozdiely medzi čínskym Fordom Transit a európskou verziou dodávky sú zrejmé na prvý pohľad. Platí to najmä vtedy, ak upriamime pozornosť na prednú časť vozidla. Iný dizajn svetiel, iný dizajn mriežky chladiča. Odlišný vzhľad má aj predný nárazník a kapota s jedným dlhým nasávaním vzduchu. Človek nadobudne dojem, že európsky Ford Transit má oblejší a aerodynamickejší dizajn prednej časti, čo sa určite prejaví na koeficiente odporu vzduchu. Dizajn modelu JMC Ford Transit 2024 je naopak futuristickejší, čo zodpovedá súčasným trendom na ázijskom trhu. Obe verzie zároveň korešpondujú s modelovým radom určeným pre konkrétne trhy, t. j. s ostatnými vozidlami vyrábanými spoločnosťami JMC a Ford. Bolo by zaujímavé vidieť, ako by vyzerala mriežka chladiča Ford Transit Trail v čínskej verzii...
Ford Transit China

JMC Ford Transit T8

Čínsky Ford Transit je k dispozícii v dvoch rôznych verziách prednej časti. Verzia pre cestujúcich (minibus) má chrómovú ažurovú mriežku, ktorá pripomína iné osobné vozidlá vyrábané spoločnosťou JMC. Nákladná (dodávková) verzia naopak pripomína Ford Ranger od spoločnosti JMC a je o niečo masívnejšia. V prípade nákladnej verzie môžeme počítať s 15,4 m2 ložnej plochy, zatiaľ čo osobná verzia má už 13 m2. Čínsky Ford Transit je k dispozícii v troch karosárskych verziách: krátkej (3000 mm), strednej (3300 mm) a dlhej (3750 mm). Pre porovnanie sa oplatí pozrieť si stránku s rozmermi Fordu Transit 2024.

Čínsky Ford Transit 2024 - motory

JMC Ford Transit 2024 je k dispozícii s dvoma dieselovými motormi: 2.3T a 2.0T. Prvý z nich je vypožičaný z modelu Ford Puma a generuje 175 mechnických koní (128 kW) s maximálnym krútiacim momentom 430 Nm. Dvojlitrová verzia je na tom o niečo horšie a generuje 154 koní (390 Nm). Zákazníci si môžu vybrať z troch prevodoviek: ZF 8AT, Magna 7MT a 6MT. V Európe však dominuje motor 2.0 EcoBlue pre Ford Transit.
JMC Teshun

JMC Teshun - elektrický Transit MK3

Celosvetová evanescencia a automobilová kuriozita. Spoločnosť JMC v roku 2023 uviedla na trh model Teshun, ktorý má karosériu Fordu Transit z roku 1986. Dodávka sa však vyznačuje výraznými zmenami. Dizajn predného pásu vozidla bol úplne prepracovaný a bol zavedený elektrický pohon. Aký príbeh sa skrýva za týmto vývojom? Spoločnosť Ford vyrábala Ford Transit na základe modelov MK3-MK5 na čínskom trhu do roku 2017. Neskôr boli práva na tento model predané spoločnosti JMC, ktorá použila starý dizajn vozidla na vytvorenie elektromobilu. Ako oznámil výrobca, JMC Teshun má dojazd 300 km a 163-koňový elektromotor, ktorý generuje 320 Nm.

Predchádzajúce generácie Fordu Transit v Číne

Čínsky Ford Transit sa vždy líšil od modelu vyrábaného v Európe. Nižšie uvádzame niekoľko ukážkových fotografií, ktoré najlepšie ukazujú rozdiely v dizajne. Nezabudnite tiež, že diely Ford Transit si môžete kúpiť v našom online obchode. Na záver tohto článku chceme odpovedať aj na titulnú otázku. Bude čínsky Ford Transit dostupný v Európe? Nie. je zameraný výlučne na ázijský trh, kde sú prítomné vozidlá JMC.
Transit ČínaFord Transit Čína

Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: