Your browser does not support JavaScript!


TOP5 neobvyklých dodávok Ford Transit

Vitajte v našom neobvyklom prehľade najneobvyklejších Fordov Transit na svete. Tento rok uplynie 59 rokov od chvíle, keď z výrobného závodu vyrazil prvý Ford Transit MK1. Odvtedy prešla táto ikonická dodávka veľmi dlhú cestu. Zmenili sa verzie motorov a dostupná výbava vozidla. Mnohokrát sa zmenil aj dizajn dodávky ako celku a na trhu sa objavili aj menšie podmodely Transitu - Custom, Connect a Courier. Čo zostalo nezmenené, je veľká fantázia majiteľov dodávok, ktorej výsledkom sú nezvyčajné dizajny, ktoré sú titulnými postavami tohto článku. Už žiadne predlžovanie, len sa pripútajte a pustite sa do nášho článku!

1. Ford Transit DriftBus

Náš rebríček otvárame dodávkou, ktorá je nášmu srdcu najbližšia. Je to Ford Transit DriftBus s výkonným motorom V8 z BMW M5. Výkon motora je šialených 440 koní, čo v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou ZF (od BMW), odpružením Bilstein a brzdami Wilwood vytvára skutočne výbušnú zmes. Naša spoločnosť sa aktívne podieľala na konštrukcii tohto vozidla a následných testoch nábojov, o ktorých si môžete prečítať viac tu: Trateo testy. Ford Transit vytvorený na driftovanie bol použitý na mnohých motoristických podujatiach, kde mohli automobiloví nadšenci obdivovať túto jedinečnú konštrukciu!
Transit Drift Bus  Transit V8 BMW M5

2. Ford Transit Hovervan

Ďalšie vozidlo bolo postavené pre populárny program Top Gear. Predpoklad bol jednoduchý: vytvoriť vozidlo, ktoré by sa dokázalo pohybovať po vode počas povodní. Prvý návrh sa ukázal ako neúspešný. Protagonisti televíznej relácie však nepoľavili a vytvorili druhý návrh, ktorý poháňal motor s výkonom 600 koní. Vozidlo sa dokázalo udržať na vode, bolo však veľmi ťažké ovládať jeho "dráhu". Odporúčame všetkým nadšencom Fordu Transit, aby si pozreli túto epizódu. A nezabudnite, že v našom online obchode si môžete kúpiť aj náhradné diely na Ford Transit.
Transit Hovervan  Ford Transit Hovervan height=

3. Ford Transit XXL

Táto upravená verzia modelu Transit MK7 bola navrhnutá a vyrobená v anglickom dizajnérskom centre. Vozidlo bolo prispôsobené na pohodlnú prepravu 7 cestujúcich (a 1 vodiča). Najzaujímavejšie sú tu, samozrejme, rozmery. Ford Transit XXL je dlhý 740 cm a jeho rázvor je 590 cm. Vozidlo je vybavené základným motorom - turbodieselom s objemom 2,2 l. Čo si myslíte o takomto nezvyčajnom dizajne? Ak vás zaujíma, ako sa model XXL líši od štandardnej verzie, určite si pozrite stránku s rozmermi ford transit mk7.
Transit XXL height=   Ford Transit XXL height=

4. Vlak Ford Transit

V článku sme už predstavili Ford Transit na jazdu bok po boku, alebo aspoň plávajúci hovervan. Teraz je čas pozrieť sa na nezvyčajné konštrukcie z Rumunska, konkrétne na dodávky prerobené na vlaky. Pôvodne išlo o úzku, výklenkovú železničnú trať, ktorá sa používala na prepravu dreva. V súčasnosti je najmä turistickou atrakciou, ktorá umožňuje prístup do ťažko prístupného pohoria rumunských Karpát.
Ford Transit Romania  Ford Transit Train

5. Šesťkolesový Ford Transit

Na jednom z populárnych aukčných portálov sme nedávno narazili na neobvyklú ponuku na predaj. Inzerát pochádzal z Veľkej Británie, kde sa istý nadšenec Fordu rozhodol postaviť 6-kolesovú verziu dodávky. Vozidlo prešlo potrebnými technickými skúškami v Spojenom kráľovstve a bolo schválené. Nie je to však jediný Transit so 6 kolesami na svete. Nižšie nájdete aj obrázok obytnej dodávky, ktorá tiež jazdí na 6 kolesách! Tieto 6-kolesové vozidlá si priam pýtajú zodpovedajúci 15" kryt nábojov pre Ford Transit!

Ford Transit 6 kół   6-kołowy Transit
Čo si myslíte o zobrazených dizajnoch? Je to ďalší dôkaz, že Ford Transit zostáva jednou z najikonickejších dodávok na svete. Žiadna iná dodávka sa nedodáva v takom množstve nezvyčajných verzií. Najlepším dôkazom toho je skutočnosť, že sme v článku ani nespomenuli dizajn Ford Transit SuperVan, ktorý nedávno dosiahol svoju štvrtú generáciu!

Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: