Your browser does not support JavaScript!


Čas je hlavným nepriateľom VAŠEJ Ford Transit!

Denná údržba predlžuje životnosť vozidla. Ale čo keď trochu opomínané tento aspekt, alebo veľa času uplynulo od poslednej kontroly? Nečudujte sa - postarať sa o bezpečnosť a pohodlie, kontrola aktuálny stav vášho vozidla. Kde by som mal začať?

MOTOROVÝ OLEJ


MOTOROVÝ OLEJ

Motorový olej je kľúčovým prvkom v riadnom fungovaní pohonnej jednotky. To znižuje trenie medzi pripojených komponentov a vlastností chladenia. S odstupom času - motorový olej začína strácať svoje vlastnosti. Je podrobený teplotným zmenám, lapače nečistôt a kovové špony z zložiek opotrebovania.

Keď je potreba vymeniť olej?
Skúsenosť ukazuje, priebehy od 10 000 do 20 000 km (v závislosti na oleji).
Pri výmene oleja, mali by sme tiež investovať do nového olejového filtra.

Rozvodový remeň


Zmena rozvodový remeň je funkcia, ktorá čaká - skôr či neskôr - takmer každý majiteľ auta so spaľovacím motorom. Výmena načasovanie musí byť tiež vykonaná po kúpe ojazdeného auta - neverím, že predávajúci je zabezpečiť, aby to urobil pred mesiacom.

BRZDOVÉ DOŠTIČKY


Brzdové doštičky predné Ford Transit 2000-2006 Motorcraft  kolesá 16

Je ťažké presne určiť, čo mnoho kilometrov by mala nahradiť brzdové doštičky. Veľa záleží na tom, ako je automobil používaný. Ak nie je žiadne príznaky - zmena každých 30 000 až 50 000 km, brzdové kotúče môžu byť uvedené ako druhý náhradný bloky.

VZDUCHOVÝ FILTER

Zanesený vzduchový filter môže zvýšiť spotrebu paliva a stratu energie. Zanedbáva tento prvok môže mať negatívny vplyv na valcov motora a piestov.
Najbezpečnejší spôsob je nahradiť ju každých 15 000 km alebo každý rok. Táto operácia môže byť pripojený k výmene oleja a olejového filtra. Filter upcháva rýchlo, ak budete jazdiť prevažne po meste a na miestach s vysokou prachu.

PALIVOVÝ FILTER


Jej cieľom je vyčistiť palivo. Diesel je oveľa nebezpečnejší ako benzín z dôvodu konštrukčných riešení - vysokotlakové vstrekovacie zariadenie. Väčšinou v napájacích systémov zážihových motorov používa iba pletivo ochranné filtre a malé papierové filtre zapojené. Je to charakteristický relatívne vysokou životnosťou. Primeranosť čistenie paliva závisí na druhu papiera. Nahradiť na ihrisku beetwen 15 000 až 50 000 km.

Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: