Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit 2024 - nová výbava, nižšia hmotnosť

Ak sa zaujímate o najnovšie trendy vo svete dodávok, určite budete venovať pozornosť najnovšiemu modelu dodávky od spoločnosti Ford. Ford Transit 2024 síce nie je novou generáciou dodávky, ale sľubuje niekoľko nových prvkov a zaujímavých riešení, ktoré určite uľahčia život vodičom aj majiteľom firiem. Má obnovená verzia šancu získať titul Najlepšia dodávka roka 2024? Pozývame vás na prečítanie článku.

Transit 2024 - digitálne prístroje a systém SYNC 4

Začnime interiérom. Európska divízia spoločnosti Ford nainštalovala do modelu Ford Transit 2024 sadu digitálnych meracích prístrojov s uhlopriečkou 8 palcov. To znamená, že tradičné analógové ukazovatele rýchlosti, stavu paliva alebo teploty chladiacej kvapaliny sú minulosťou. Dvanásťpalcový dotykový displej uľahčí prístup ku všetkým kľúčovým funkciám vozidla, od navigácie až po komunikačné systémy. A ak by to nestačilo, systém SYNC 4 prináša aj moderné funkcie, ako je 5G pripojenie a OTA (Over The Air) aktualizácie. Nájdite si náhradné diely pre Ford Transit v našom online obchode.
Nový Transit 2024

Nové funkcie v navigácii

Systém SYNC 4 poskytuje aj prístup k systému Connected Navigation. Tento systém bude vodiča informovať o dopravnej situácii v reálnom čase počas prvých 12 mesiacov od kúpy. Okrem toho systém umožní jednoducho nájsť body záujmu, ako sú čerpacie stanice alebo parkovacie miesta. Integračný systém Pro Upfit je ďalšou funkciou, ktorá sa určite osvedčí pri práci a ponúka ovládanie karosérie z displeja z výroby. V prípade chladiarenských vozidiel bude možné kontrolovať teplotu v nákladnom priestore z miesta vodiča.

Bezpečnostné systémy Fordu Transit 2024

Na vyššiu úroveň bola zvýšená aj bezpečnosť. Nový Ford Transit 2024 bude vybavený elektronickým predkolíznym asistentom a autonómnym núdzovým brzdením, ako aj asistenčnými systémami pre udržiavanie v jazdnom pruhu. Tieto funkcie zvýšia úroveň bezpečnosti nielen vodiča, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Systém Delivery Assist je odpoveďou spoločnosti Ford na rastúce potreby kuriérskeho priemyslu, ktorý automatizuje a zrýchľuje proces doručovania. Väčšina dielov modelu Ford Transit 2024 bude rovnaká ako vo verzii 2019.
Ford Transit 2024 - SYNC 4

Ľahšie diely a nová prevodovka

Nemožno opomenúť ani novú 8-stupňovú automatickú prevodovku pre varianty s predným pohonom. Zavedenie novej prevodovky, ako aj ľahších nábojov a brzdových komponentov viedlo k zníženiu hmotnosti modelu Ford Transit 2024 až o 27 kg. Zníženie pohotovostnej hmotnosti sa premieta do zvýšenia užitočného zaťaženia, čo je pre dodávky kľúčovou výhodou. Nová prevodovka nielenže zlepší účinnosť, ale umožní aj ťahanie ťažších nákladov, čím sa zvýši všestrannosť dodávky. Náboj kolesa ford transit pre verziu 2024 určite nájdete v sortimente našej predajne.

Systém diaľkového štartovania motora

Váš Ford Transit 2024 môže byť vybavený systémom diaľkového štartovania motora, ktorý umožňuje zapnúť zapaľovanie až zo vzdialenosti približne 100 metrov. Či už je zimné ráno alebo horúci letný deň, stačí stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači a systém diaľkového štartovania motora upraví teplotu vo vozidle na príjemnú úroveň ešte predtým, ako nastúpite. Ak je vaše vozidlo vybavené automatickou klimatizáciou, budete ju môcť nakonfigurovať tak, aby začala pracovať pri diaľkovom štartovaní vozidla. Ak máte manuálnu klimatizáciu, systém bude pracovať s nastaveniami, ktoré boli aktívne pri vypnutí vozidla.
Transit 2024 - diaľkové spustenie motora

Ford Transit 2024 - premiéra

Ford Transit 2024 je modernejší, efektívnejší a bezpečnejší. Je to model, ktorý určite upúta pozornosť vodičov aj majiteľov prepravných spoločností. S takouto širokou škálou inovácií by mal Ford Transit 2024 stanoviť nový štandard v segmente dodávkových vozidiel. Prvé dodávky tejto modernizovanej dodávky sa očakávajú v lete 2024. Ste pripravení na prelom? Ford Transit 2024 čaká na definovanie novej éry dodávok. Možno vás bude zaujímať aj text na tému: Ford Tourneo Connect 2023.

Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: