Your browser does not support JavaScript!


Ford Tourneo Connect 2023 - dvojča VW Caddy?

Automobilový priemysel sa riadi vlastnými pravidlami. Nekompromisná rivalita čoraz častejšie ustupuje spolupráci rôzneho druhu. Modely Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Citroen Jumper sú už dlhé roky dvojičkami. V tomto článku sa budeme venovať netradičnému kombi, modelu Ford Tourneo Connect 2023. Na prvý pohľad pripomína svoje nemecké dvojča, Volkswagen Caddy. Majú však tieto vozidlá medzi sebou nejaké rozdiely? V tomto článku sa bližšie pozrieme na oba modely, ich vlastnosti a zamyslíme sa nad tým, či je Tourneo Connect 2023 dvojčaťom VW Caddy vo všetkých ohľadoch.
Tourneo Connect 2023

Ford Tourneo Connect 2023 - Všestrannosť a rozmanitosť

Začnime všeobecnými charakteristikami Fordu Tourneo Connect 2023. Tento model je dostatočne veľký na to, aby bez problémov zvládol prepravné povinnosti aj tých najnáročnejších používateľov. Zároveň je dostatočne flexibilný na to, aby úspešne uspokojil potreby celej rodiny. Ford Tourneo Connect 2023 sa vyznačuje dynamickým dizajnom, premysleným interiérom a širokou ponukou moderných, plne digitálnych prvkov. K dispozícii sú 5- aj 7-miestne modely s krátkym alebo dlhým rázvorom, ktoré ponúkajú mimoriadne atraktívny batožinový priestor. Práve vďaka tejto rozmanitosti môže byť Ford Tourneo Connect 2023 ideálnym riešením pre veľké rodiny aj podnikateľov, ktorí potrebujú veľkokapacitné vozidlo. Nezabudnite, že Transit Connect a Tourneo Connect v súčasnej generácii sú dve úplne odlišné vozidlá. Technické údaje modelu Tourneo Connect 2023 nájdete na našej webovej stránke.
Tourneo Connect 2023

Pohon a dizajn - jedinečné vlastnosti modelu Tourneo Connect 2023

Jedným z najdôležitejších aspektov, ktoré je potrebné zvážiť, je ponuka motorov, ktoré sú k dispozícii v modeli Ford Tourneo Connect 2023. Tento model ponúka široký výber účinných pohonných jednotiek vrátane benzínových motorov EcoBoost a naftových motorov EcoBlue, ktoré sú k dispozícii so 6- alebo 7-stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Tieto riešenia zaručujú nižšiu spotrebu paliva a vynikajúcu flexibilitu pri jazde v meste aj mimo neho. Pokiaľ ide o vzhľad, hoci Ford Tourneo Connect 2023 vychádza z nemeckého dizajnu, nie je kópiou 1:1 modelu Volkswagen Caddy. Najmä spredu sa oba modely líšia - Tourneo Connect má úplne iné svetlá, mriežku chladiča, nárazník a zmenená bola dokonca aj kapota a podbehy kolies.

Je Ford Tourneo Connect 2023 dvojníkom VW Caddy?

Vráťme sa teraz k otázke, ktorú sme položili na začiatku: je Ford Tourneo Connect 2023 dvojčaťom VW Caddy? Pri pohľade na rozdiely medzi oboma modelmi, a to tak z hľadiska vonkajšieho dizajnu, ako aj dostupných pohonných jednotiek, sa zdá, že nie. Napriek podobnostiam, ktoré vyplývajú z toho, že oba modely sa vyrábajú na rovnakej platforme MQB v poľskom závode Volkswagenu pri Poznani, má Tourneo Connect svoj vlastný jedinečný charakter a riešenia, ktoré ho od Caddy odlišujú. Hoci sú teda tieto dva modely akoby "príbuzné", Ford Tourneo Connect 2023 má svoju vlastnú osobitnú identitu a nie je stopercentným dvojníkom modelu Volkswagen Caddy. Náš obchod ponúka široký automobilový sortiment vrátane dielov pre Ford transit.
Ford Tourneo Connect 2023

Bezpečnosť a pohodlie vo Forde kombi

Bezpečnosť je jedným z kľúčových aspektov, na ktoré sa potenciálni kupujúci zameriavajú pri výbere nového vozidla. Ford Tourneo Connect 2023 nie je výnimkou - tento model je vybavený najnovšími bezpečnostnými systémami, ktoré pomáhajú chrániť vodiča a cestujúcich. Medzi nimi vynikajú systémy ako ABS, ESP, ako aj trakčná kontrola a parkovací asistent. Okrem toho je vozidlo vybavené početnými airbagmi, ako aj systémom monitorovania mŕtveho uhla a systémom upozornenia na zmenu jazdného pruhu. Všetky tieto prvky zaručujú, že Ford Tourneo Connect 2023 je jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojej triede.

Okrem bezpečnosti je komfort jazdy ďalším kľúčovým faktorom, ktorý rozhodne ovplyvňuje používateľský zážitok. Ford Tourneo Connect 2023 ponúka komfort na najvyššej úrovni. Pohodlné sedadlá, dostatok priestoru pre cestujúcich, kvalitné materiály čalúnenia a vyvážené odpruženie zabezpečujú príjemnú a plynulú jazdu. Ďalej je tu bohatá štandardná výbava, ktorá zahŕňa klimatizáciu, multimediálny systém s dotykovou obrazovkou a mnoho ďalších vymožeností, vďaka ktorým je jazda s Fordom Tourneo Connect 2023 potešením. Možno vás bude zaujímať aj nový Ford Transit Custom 2023.
Tourneo Connect 2023

Zhrnutie - rozdiely a podobnosti

Súhrnne možno povedať, že Ford Tourneo Connect 2023 aj Volkswagen Caddy, napriek tomu, že sa vyrábajú na rovnakej platforme, majú svoje vlastné jedinečné vlastnosti, ktoré ich odlišujú. Tourneo Connect 2023 vyniká rozmanitosťou pohonných jednotiek, priestrannosťou a všestrannosťou, zatiaľ čo Volkswagen Caddy priťahuje svojou spoľahlivosťou, kvalitou vyhotovenia a elegantným dizajnom. Treba však pripomenúť, že konečný výber závisí od individuálnych preferencií a potrieb každého používateľa. Vďaka širokej ponuke motorov, flexibilite a priestrannosti ide o model, ktorý bude dobre fungovať v rôznych podmienkach a pre rôzne skupiny používateľov. Či už hľadáte vozidlo pre veľkú rodinu, alebo potrebujete vozidlo na plnenie pracovných úloh, Ford Tourneo Connect 2023 stojí za zváženie. Nezabudnite, že náhradné diely na dodávku si môžete kúpiť v našom online obchode.

Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: