Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit - časté poruchy, čo sa najčastejšie kazí?

Ford Transit je kultové úžitkové vozidlo s takmer 70-ročnou históriou. Bohužiaľ, nič netrvá večne a doménou neživých vecí je ich poruchovosť, pominuteľnosť. Na karosérii vozidla sa objavuje korózia a hrdza, zatiaľ čo motor časom stráca svoj výkon. V tomto texte uvedieme najčastejšie poruchy vozidla Ford Transit. Ako sa prejavujú? Ako opraviť pokazený Transit? Nezabudnite, že čím skôr zareagujete na poruchu vašej dodávky, tým lepšie. Jedna porucha môže viesť k ďalším poruchám. O tom, ako dlho bude vaša dodávka funkčná, rozhodujete často vy sami.

Ford Transit MK8 - najčastejšie poruchy

- vstrekovačov na motore 2.0 EcoBlue, ktoré vedú k častému zanášaniu DPF,
- porucha centrálneho zamykania - niektoré dvere sa po stlačení tlačidla na diaľkovom ovládaní nezatvoria,
- odpadávanie plastových častí karosérie, napr. obloženia podbehov kolies modelu Transit MK8,
- porucha slučky imobilizéra (krúžok), ktorá spôsobuje, že palubný počítač nevidí kľúč,
- nepríjemné vibrácie volantu alebo celého vozidla zvyčajne znamenajú poruchu niektorého z dielov: vankúš prevodovky, vankúš motora, poloos Ford Transit.

Nezabudnite však, že ku každému prípadu je potrebné pristupovať individuálne. Niekedy rôzne poruchy vyvolávajú rovnaké príznaky. Hoci poškodenie uloženia prevodovky alebo hnacích hriadeľov si môžete ľahko overiť sami.


Porucha vozidla Ford Transit

Poruchy vozidla Ford Transit 2000-2013

- hrkotanie motora 2.2 TDCi pri nízkych teplotách často súvisí s konštrukčnou chybou, ktorú možno odstrániť zmenou nastavení v počítači,
- problémy s teplotou vzduchu vychádzajúceho z nasávania vzduchu zvyčajne znamenajú chybný modul kúrenia Ford Transit,
- kolísanie voľnobehu môže byť príznakom chybného reťazového kolesa vačkového hriadeľa motora 2.4 TDCi,
- netesné vstrekovače sú zvyčajne dôsledkom poškodených podložiek vstrekovačov, táto porucha však môže viesť k vyhoreniu piestov,
- mechanickému poškodeniu zrkadiel a karosérie dodávky.

Prečo Ford Transit 2.4 TDDI neštartuje?

Dôvodov môže byť mnoho. Ak vozidlo neštartuje, potom sa odporúča vykonať diagnostiku a pripojiť ho k počítaču. Medzi najčastejšie poruchy, ktoré spôsobujú, že Ford Transit neštartuje, patrí chybný štartér, vybitá batéria, prehnitý káblový zväzok, chybný imobilizér, poškodené zapaľovacie sviečky. Zvyčajne sa ukáže, že najjednoduchšie podozrenia sú pravdivé. Problémy s elektrickým systémom alebo štartérom môžu spôsobiť vybitie batérie.


Ford Transit MK3,MK4 a MK5 - ktoré diely sa často kazia?

- Vstrekovacie čerpadlo LUKAS mechanici často nahrádzajú čerpadlom Bosch ,
- základňa palivového filtra na vozidlách Ford Transit 2.5D a 2.5 TD ,
- Korektor brzdnej sily - nerovnomerný alebo slabý brzdný účinok ,
- Podpera hriadeľa - opotrebovávajú sa gumové časti, ktoré spôsobujú charakteristický hluk a vibrácie pri jazde ,
- Hnací hriadeľ Ford Transit MK5 - klasika žánru v tomto modeli.

Ford Transit MK2 hrdza

Čo môžete opraviť na svojom vozidle Transit MK2?

Nezabudnite, že Ford Transit MK2 je starý model. Ťažko tu hovoriť o typických poruchách, pretože za 40 rokov sa na vozidle mohlo pokaziť prakticky všetko. Kúpa originálnych dielov na trhu hraničí so zázrakom, pričom ani náhradné diely pre tento model nie sú populárne. Ak si kúpite takýto klasický model, musíte počítať s tým, že budete musieť použiť diely z iných vozidiel alebo si ich sami prerobiť. Okrem prác na karosérii a obnovy motora sa môžete rozhodnúť aj pre výmenu zrkadiel. Odpruženie klasického vozidla sa výrazne zlepší, ak si kúpite listové pružiny Ford Transit MK2 od renomovaného výrobcu.


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: