Your browser does not support JavaScript!


Top 5 dodávok na svete

Výrobcovia dodávok súťažia na mnohých úrovniach. Niektorí z nich chcú vytvoriť najrýchlejšie autá na svete, zatiaľ čo iní pracujú na najekologickejších spôsoboch jazdy. Prvý van v histórii bol vyrobený pod americkou značkou Dodge. Výrobcovia úžitkových vozidiel v súčasnosti spolu súťažia o vývoj elektrických dodávok s veľkým nákladovým priestorom. Dnes sa zameriame na porovnanie údajov o predaji jednotlivých modelov dodávkových vozidiel s názvami International Van Of The Year.


Aký je najlepší van vôbec? TOP 5

5. Volkswagen Transporter
Názov Medzinárodná dodávka roka: T4 - 1992, T5 - 2004, T6 - 2016
Predané: 12 miliónov dodávkových vozidiel

Volkswagen Transporter T6


Vlajková loď značky Volkswagen s jednoduchým názvom „Transpoter“ predala po celom svete viac ako 12 miliónov kópií. Toto je pravdepodobne najviac nakupovaná dodávka v histórii. Mnoho ľudí ho spája so stavebnými tímami alebo služobnými automobilmi, čo zdôrazňuje jeho univerzálnosť a odolnosť. Tri nasledujúce generácie Transporteru - T4, T5 a T6 získali titul Medzinárodná dodávka roka.

4. Iveco Daily
Názov Medzinárodná dodávka roka: 2000, 2015, 2018
Predané: viac ako 3 milióny kópií

Daily van from Iveco | 2020


Iveco Daily je kamión vyššej triedy vyrábaný pod talianskou značkou od roku 1978. Vyznačuje sa konkurenciou vďaka širokej škále prípustnej nosnosti vozidiel s hmotnosťou až 5 ton. Taliansky výrobca vyvíja svoje vlastné technologické riešenia v oblasti naftových agregátov už od raného veku. Úroveň predaja a výroby Iveco Daily sa v posledných rokoch výrazne zvýšila, čo zdôrazňujú tituly Medzinárodného dodávateľa roka 2015 a 2018. Diely Iveco Daily sú veľmi rôznorodé vzhľadom na časté facelifty a úpravy.

3. Fiat Ducato (Citroen Jumper, Peugeot Boxer)
Názov Medzinárodná dodávka roka : 1994
Predané: 2,6 milióna vozidiel

Fiat Ducato Motorhome


Prečo sme umiestnili Fiat Ducato na vyššiu pozíciu ako Iveco Daily napriek horším „číslam“? Fiat Ducato je najčastejšie zvolenou základňou pre obytné automobily, ktorá v tomto segmente trhu úplne dominuje. Dôvodom boli nízke ceny náhradných dielov a jednoduché, osvedčené konštrukčné riešenia. Vozidlá tejto značky sú vybavené iba dieselovými motormi, majú dobrý koeficient odporu vzduchu a slúžia stovkám tisícov cestujúcich z celého sveta. Je tiež potrebné poznamenať, že Citroen Jumper a Peugeot Boxer sú založené na rovnakých konštrukčných riešeniach a predávajú sa pod inými značkami. Preto sa diely pre Fiat Ducato veľmi často hodia aj pre dodávky Peugeot a Citroen.

2. Ford E Series
Predané: 8,2 milióna vozidiel

Ford E-Series Police New York


Ford E-series je prirodzený sled takých ikonických vozidiel, ako je Ford Econoline / Club Wagon. Bol vyrobený pre americký a kanadský trh v rokoch 1996 - 2014. V roku 2014 bol stiahnutý z trhu, aby nahradil svojho európskeho brata - Forda Transita. Široko ho však používali jednotky verejnej služby, ako sú polícia, nemocnice a televízia. Vďaka univerzálnosti a dobrým výsledkom predaja sa ocitol v mnohých filmoch a iných kultúrnych dielach.

1. Ford Transit
Názov Medzinárodná dodávka roka: 2001, 2007
Predané: viac ako 8 miliónov kópií

Transit Supervan 2


Ford Transit je prvkom popkultúry a uctievania obyvateľov mnohých krajín, najmä Veľkej Británie a Turecka. V posledných rokoch sa na americký trh, kde sa vozidlo ponúka s veľkokapacitnými energetickými jednotkami, zaviedlo aj pomenovanie „Ford Transit“. Na celom svete nájdete v každom meste aspoň jeden Ford Transit. Ford už uviedol na trh 8. generáciu svojej ikonickej dodávky a menších úžitkových vozidiel z tej istej rodiny (Custom, Connect, Courier). Vďaka svojej popularite, množstvu verzií, neustálemu vývoju a významu pre popkultúru sa spoločnosť Ford Transit stala na prvom mieste v našom rebríčku.

Chceli by sme zdôrazniť, že toto je náš subjektívny názor podporený údajmi o predaji a počtom cien udelených konkrétnym vozidlám.

Časti pre najlepšie dodávkové vozidlá


Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s ponukou nášho obchodu, kde nájdete diely pre Ford Transit, Fiat Ducato, Iveco Daily, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Renault Master, Nissan. NV400, Opel Movano, Ford Transit Custom a Ford Transit Connect, čo je podľa nášho názoru najlepšia dodávka v histórii. Iba tie najlepšie diely pre vaše najlepšie dodávkové vozidlá, autobusy a obytné automobily.


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: