Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit - Ako vybudovať Camper Van?

Veľa cestujúcich nadšencov sníva o vytvorení vlastného motorového vozidla, ktoré by bolo možné využiť na dobudovanie celého sveta. Obmedzený nákladový priestor vytvára neobmedzené obytné možnosti. Jedna vec stačí na provizórny matrac, iní dokončia auto s kuchyňou a ešte iné vytvárajú autonómne, nezávislé projekty.


Ford Transit - vlastný projekt alebo hotová konštrukcia?


Väčšina ľudí plánuje kúpiť / postaviť dodávku priniesť tento prípad na finančné kritérium. Osobne pripravený projekt je lacnejším riešením. Zvlášť, že nemusíme robiť všetko v jednom okamihu. Nezávislá práca určite prinesie väčšiu radosť a lásku samotnému vozidlu. Realizácia samotnej rekonštrukcie môže spĺňať aj vaše vlastné špecifické očakávania. Všetko je pekné ... tak prečo by mal niekto záujem o nákup kompletného motorhomu? Keď je niekto finančne nezávislý a nemá čas - potom bude radšej ísť s hotovým riešením. Takýto človek si môže byť istý, že camperan bude vytvorený profesionálmi. To zaručuje stabilitu, poskytuje istý druh pohodlia. Počas vášho DIY môžete urobiť veľa škôd, vrátane nezvratných škôd. Rozhodnutie by preto malo závisieť od individuálnych možností a preferencií. Každé riešenie má dobré a zlé strany! Ak by ste sa však rozhodli premeniť dodávku na obytný automobil, máme pre vás niekoľko základných tipov.Ford Transit - Ako zmeniť dodávku v motorhome?


1. Vyberte správnu verziu prepravnej dodávky.

Prvým krokom by malo byť výber správnej verzie nákladného automobilu Ford. Ako dobre viete, každá generácia Transit van vyzerá inak. Musíte prispôsobiť výber svojim vlastným potrebám a finančným možnostiam. Nadšenci klasiky začnú hľadať modely MK1 a MK2. Ľudia, ktorí potrebujú viac priestoru, si budú musieť vybrať verziu s vysokou strechou Jumbo. Modely MK3 - MK5 by mali byť najlacnejšie. Pamätajte však, že veľa závisí od stavu motora, ako aj samotného tela. Je ľahšie pracovať na skromnejšom, dobre zachovanom modeli, než na sýte.2. Navrhujte zmeny, ktoré chcete urobiť!

Ak už máte vozidlo Ford Transit, na ktorom môžete pracovať, mali by ste začať plánovať. Zmerajte povrch potenciálneho lôžka, usporiadajte umiestnenie základných vecí - samotné lôžko môže byť zavesené zo stropu. V tomto štádiu by ste sa mali rozhodnúť, či potrebujete jedáleň, koľko skríň sa môže hodiť, či sa umyje, priestor na bicykle...3. konať!

V tomto štádiu nie je nič iné ako konať. Pamätajte, že každý váš krok obmedzuje vaše možnosti v budúcnosti. Každý vyrezaný otvor v tele Transit, každý zvarovaný prvok zníži počet možných zmien a zmien. Jedným z prvých krokov môže byť správna izolácia vášho vozidla Transit a použitie vhodných panelov vo vnútri vozidla. V ďalšom štádiu stojí za to umiestniť posteľ a zistiť, koľko reálneho priestoru je vnútri. Nerobte všetko naraz. Krok za krokom, po fáze vývoja, vytvorte svoj skvelý projekt. Po dokončení jednotlivých fáz remodelovania vezmite vozidlo na krátku cestu. Skontrolujte, ako nové prvky reagujú na jazdu - niečo vyžaduje vyššiu stabilizáciu alebo podporu? Mali by ste tiež zvážiť zavedenie elektrických zásuviek do zadnej časti vozidla. Nezabudnite, že ide o váš individuálny projekt. Môžete dať, čo chcete v ňom. Z kamennej pece cez zlatú rybku na hojdac zavesil medzi kuchyňou a spálňou..4. Cestovanie!

Najdôležitejšia etapa! Stačí sa dostať do Ford Transit a vyraziť na cestu! Nemusíte čakať na ukončenie celého projektu! Začnite s najdôležitejšími vecami, choďte na cestu a skontrolujte, čo vám najviac chýba. Potom zaobchádzajte s týmto prvkom ako s ďalším cieľom vášho úžasného projektu. Pravdou je, že vždy bude niečo napraviť. Nemôžete sa však stratiť v neustálých opravách a rekonštrukciách, pretože môžete zabudnúť na hlavný cieľ vašich akcií: ADVENTURE!

Nezabudnite sa tiež postarať o technickú prípravu vozidla. Prekonanie veľkého počtu kilometrov spôsobuje prirodzené opotrebovanie niektorých komponentov, ktoré sú stále vymenené - palivové filtre, vzduchové filtre, brzdové doštičky. Všetky tieto diely nájdete pre Ford Transit van na našich stránkach! Na čo čakáš? Postarajte sa o svoje vlastné sny!


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: