Your browser does not support JavaScript!


ZIMA PRICHÁDZA! BYŤ PRIPRAVENÝ!

Veľmi veľa vodičov zabudne na správne zabezpečenie svojho auta od zimy. V dôsledku toho čelia problémom v spôsobe streľby auta a dokonca aj vo vnútri. Okrem toho sú cesty plné soli, bahna, piesku alebo snehu, čo výrazne zvyšuje nebezpečenstvo pre naše milované vozidlá.Základnou záťažou, s ktorou bojuje zimný jazdec, je problém streľby auta. Kde sú jeho základy? Obvykle sú hlavnými vinníkmi batéria (a jej majiteľ). Skladá sa z chemických elektrických článkov, ktoré pod vplyvom nízkej teploty strácajú svoju schopnosť dodávať elektrickú energiu. Batéria je takmer stratou kapacity. Napríklad pri 0 ° C batéria znižuje svoju kapacitu na 80% z hodnoty, ktorú mala pri 25 ° C. V kritických prípadoch môže kapacita účinnej batérie dosiahnuť nula hodín. Potom nebudeme schopní zabezpečiť energiu ani na interiérové ​​osvetlenie kabíny. Keď teplomery naznačujú poklesy pod -20 ° C, kapacita batérie je podobná kapacite batérie starého notebooku. Maximálny prúd, ktorý sme schopní prevziať, je výrazne znížený.


Najbežnejšou a efektívnou praxou je prevziať batériu do teplej miestnosti (alebo ďalšieho krytu). Môže sa nabíjať v čase pomocou usmerňovača, ale to nie je potrebné. Okrem toho nezabudnite stlačiť spojku počas spúšťania, aby ste pomohli štartérovi. Musíte si tiež uvedomiť, že väčšina zariadení na palube nášho automobilu potrebuje elektrickú energiu na jeho prevádzku a neustále ho spotrebuje - od svetlometov, stieračov až po autoalarm. Niektoré z nich zostanú aktívne aj po vybratí kľúča a môžu byť potrebné pred sezónou vymeniť. Pamätajte si, že problémy so spúšťaním auta sú signálom pre ďalšiu diagnostiku špecialistom.Mnoho ľudí má problémy so zmrazením kľučky dverí a zámkami vo dverách a kufri. Prevencia tohto stavu sa môže uskutočniť pomocou akéhokoľvek hydrofóbneho činidla (vodného posunutia). Mali by sa však použiť preventívne. Ak sa problémy tohto druhu opakujú - potom stojí za to zvážiť investovanie do nových častí alebo vysokokvalitných náhrad. Z jeho strany môžeme dokonca namazať zámky a mazať tesnenia glycerínom alebo vazelínou.


Skutočným zlomom sú aj mraziace stierače. Po jeseň silného dažďa a vysokých stieračov odporúčajú odborníci nahradiť stieracie lišty. Zvlášť, že prichádza ďalšia zima, čo nízke teploty a sneženie môže ovplyvniť ich životnosť. V zime je na ceste piesok a soľ, ktoré potom pristane na oknách nášho auta. Sú škodlivé tak pre stierače, ako aj pre samotné čelné sklo. Počas tohto obdobia je dôležité pravidelne čistiť čelné sklo a gumové prvky našich stieračov. Na zastávkach počas veľkého mrazu stojí za to zdvíhanie stieračov. Vždy sa presvedčte, či sa stieracie lišty stierača pred zamrznutím nezmrznú do čelného skla, najmä po dlhej zastávke v zime. Pokus o spustenie zamrznutých, ktoré sú pevne uviaznuté na stieračoch čelného skla, môže spôsobiť napríklad zapálenie poistky do ich obvodu a ešte horšie následky.Najdôležitejšie je však nákup zimnej kvapaliny a brzdovej kvapaliny! Práčka na umývanie zimy je základným vybavením pre každého vodiča v zime. Je to ten, ktorý poskytuje komfort v ťažkých podmienkach. Ubezpečte sa, že v nádrži na kvapalinu nie je kvapalina s vysokou teplotou mrazu! Podobná vec platí aj pre brzdovú kvapalinu. Ako všetci vieme - v zime sa predlžuje brzdná dráha. To sa prejavuje v stieraní brzdových doštičiek a pri napnutí celého brzdového systému! Bez ohľadu na to, či ide o disk alebo bubnový systém! Uistite sa, že hladina brzdovej kvapaliny zostáva vysoká! Tieto položky si môžete objednať ihneď v našom obchode!


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: