Your browser does not support JavaScript!


Čo je budúcnosť Forda?

Počas uplynulého roka sme prišli s rôznymi informáciami o plánoch, nápadoch a realizovaných projektoch spoločnosti Ford. Niektoré z nich sa týkajú aj spoločnosti Ford Transit. Pokúsime sa zhromaždiť tieto informácie na jednom mieste. Zoberte si svoje opasky a choďte s nami na malý výlet do budúcnosti!Elektrické autáPolovica vozidiel Ford bude hybridnými a elektrickými vozidlami do roku 2020. V roku 2014 boli do vybraných európskych predajných sietí predstavené tri modely C-max Energi, Ford Mondeo Hybrid a Ford Focus Electric. Vôbec to nefungovalo, napríklad produkcia modelu Mondeo Hybrid začala až v novembri 2014. Do roku 2020 vynaloží 4,5 miliardy dolárov na elektrifikáciu časti modelového radu. Ford v tom čase ponúkne 13 hybridných a elektrických modelov. Do konca desaťročia tieto vozidlá pokryjú 40 percent. Ponuky tohto výrobcu. Prvým krokom je zaviesť na všetky európske trhy uvedený Focus Electric.Automobilové diely z 3D tlačiarneFord sa snaží o 3D tlač pre automobilové a dodávkové diely. Spoločnosť začne so spoilermi, tie zjednodušené dekorácie upevnené na exteriéroch automobilov, aby sa vyzerali rýchlejšie. Spoločnosť momentálne testuje súčiastky pre divíziu pretekárskych automobilov Ford Performance, ale 3D-tlačené diely by sa mohli v budúcnosti použiť aj pre automobily a nákladné automobily v masovom trhu.
3D tlač sa uskutočňuje v továrni spoločnosti v Dearborne v štáte Michigan pomocou tlačiarne spoločnosti Stratasys (Ford: "schopná tlačiť automobilové diely prakticky akéhokoľvek tvaru alebo dĺžky.")Nové inovačné centrum vo Veľkej Británii


Spoločnosť Ford si vybrala Veľkú Britániu ako miesto pre rozvoj inteligentnejšej prepravy, ktorá pokrčil všetky obavy týkajúce sa spoločnosti Brexit.
Európske výskumné centrum inteligentných miest značky automobilov bude založené v Here East, obchodnom centre v olympijskom parku v Stratforde, ktorý je tiež sídlom BT Sport, University College v Londýne a novo otvorenom technologickom rozbočovači Plexal.
"Základom nášho rýchlo sa rozvíjajúceho tímu v srdci inovácie mobility v Londýne je rozhodujúce zrychlenie nášho učenia a vývoja nových technológií," povedal viceprezident spoločnosti Ford a prezident spoločnosti Europe, Middle East a Africa. Ford nedávno naznačil, že sa sústredil na technológiu s menovaním vedúcej jednotky bezmotorového vozidla, Jim Hackett, ako výkonného riaditeľa manažmentu.Samohodnotné autá


Ford už ponoril do pätice alebo do budúcnosti. V minulom roku kúpil Chariot, službu zdieľania jázd v San Franciscu, ktorá používa 15-miestne sedadlá Ford Transit. V tomto roku spoločnosť Ford oznámila, že investuje 1 miliardu dolárov do Argo AI, umelej inteligencie a robotiky, ktorú založili bývalí inžinieri spoločnosti Google a Uber. Budú pracovať na softvéri pre prvé úplne autonómne vozidlo Ford, ktoré spoločnosť uviedla, že začne v roku 2021.
Mark Fields pred generálnym riaditeľom spoločnosti Ford predstavil v roku 2016, že zdvojnásobí pracovnú silu spoločnosti Ford Silicon Valley a do konca roku 2016 rozšíri svoje zariadenia o 150 000 štvorcových stôp. Pole Field je sľubné autonómne vozidlá pre hromadný tranzit, ktoré sú štandardom SAE Level 4 automatizácie 2021. Fields vstúpil do spoločnosti Ford v roku 2014, od svojho začiatku uprednostnil výskum a vývoj automobilov s vlastným pohonom. Ambíciou firmy Field je, že Ford vytvorí autonómne vozidlá na ďalších 100 rokov.
Stručne povedané, toto znamená vozidlá bez vodiča, ktoré nemajú žiaden volant a ani sa nemôžu používať v mestských prostrediach. Čínska spoločnosť vyhľadávačov Baidu a Ford investujú spolu 150 miliónov dolárov do spoločnosti Velodyne LiDAR, ktorá vyrába technológiu detekcie svetla a rozlíšenie technológií 3D digitálneho zobrazovania. Technológia Velodyne využíva kombináciu kamier. Senzory a svetlá s laserovým lúčom, ktoré vyhodnocujú okolité prostredie a vytvárajú tak 360 ° vizuálne mapovanie. Vozidlá bez vodiča budú drahšie ako bežné autá alebo dodávkové vozidlá.


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: