Your browser does not support JavaScript!


Časti - nové alebo použité? Pôvodný alebo náhradný?

Každý majiteľ vozidla bol v situácii, keď bolo potrebné vymeniť si diely. Keďže ste na tejto stránke, je vysoká šanca, že o vás hovoríme! Niekedy môžu malé chyby zabrániť jazde, čo často blokuje celú spoločnosť. Akonáhle bola chyba lokalizovaná a poznáme zoznam položiek, ktoré je potrebné vymeniť, môžeme ísť preskúmať diely dostupné v obchode. Musíme sa rozhodnúť, či chceme kúpiť - nové alebo použité diely. Ďalším kritériom je kvalita. Môžeme zakúpiť originálne diely, náhradné diely PREMIUM (značkové) alebo využiť na trhu k dispozícii nenáročné náhradné diely. Každé riešenie má svoje výhody a nevýhody, ktoré budú uvedené nižšie.


Forda Transit Parts

Prvá kategória bola vyrobená z dôvodu stavu výrobku. V našom obchode si môžete kúpiť ako nové, tak použité diely. Nové diely nám poskytujú najväčšiu záruku bezpečnosti a trvanlivosti. Kvôli nepoužívaniu - ich dlhovekosť je najdlhšia. Ďalším plusom nových dielov je záruka výrobcu. Dáva nám pohodlie, pretože v určitom danom čase môžeme očakávať, že dostanete novú časť, keď nastane chyba. Samozrejme, to závisí vo veľkej miere od záručných podmienok jednotlivých výrobcov. Najväčší, ak nie jediný, nevýhoda nových častí je ich cena. Často sa stanovujú vopred a čím väčší je počet sprostredkovateľov, s ktorými sa uskutočňuje predaj - tým vyššia je ich cena. Stojí za to, že si zakúpite diely na oficiálnych distribučných miestach alebo z dôveryhodného zdroja. Použité diely sú riešením, po ktorom sa v zásade dostávame z finančných dôvodov. Ak potrebujete rýchlo opraviť / vymeniť položku. Toto je bežná prax, pretože použité diely môžu byť dokonca aj niekoľkonásobne lacnejšie ako ich nové náprotivky. Použité výrobky nie sú zaručené. Nie je možné ich sťažnosť v dôsledku zlyhania po mesiaci. Navyše si nie sme istí, odkiaľ pochádzajú tieto veci, alebo či sa predchádzajúci vlastník staral o údržbu svojho vozidla. Tieto časti sa vyznačujú aj nižšou životnosťou v závislosti od stupňa opotrebovania. Našťastie, keď si kúpite náš obchod, môžete byť pokojný. Použité súčiastky sa skontrolujú pred ich uvedením na predaj. Časti, ktoré sú vážne poškodené, nevhodné na použitie, sa nepredávajú.Ďalšie rozdelenie sa týka zdroja dielu, z ktorého pochádza výrobca. Záruky kompatibility a dobrej kvality sú pôvodné časti. Sú to tie isté časti ako tie, ktoré boli pôvodne v našej dodávke v poslednej dobe po výrobe. Idú na hromadné vozidlá. Logic naznačuje, že sa odporúča nahradiť originálnymi dielmi. Toto je však veľmi nákladné riešenie. Množstvo peňazí potrebných na nákup všetkých pôvodných dielov môže niekoľkokrát presiahnuť hodnotu samotného vozidla. Okrem toho je potrebné sa uistiť, ktoré konkrétne časti potrebujete. Stáva sa, že každá trubica, tesnenie alebo iná malá položka bude musieť platiť oddelene. Druhá vec je v prípade vysokokvalitných náhrad. Výrobcovia týchto prvkov veľmi často prídu k problému holisticky. S využitím svojich vedomostí a skúseností modifikujú originálne diely jemne alebo ich pripevňujú k súprave s inými komponentmi potrebnými na výmenu.


Navyše, náhrady PREMIUM sa neodchyľujú od pôvodnej kvality a ich cena je oveľa nižšia. Napríklad, môže byť použitý v zimných testovacích uzloch, viac o TU. Ak môžete získať vysoko kvalitné diely s dlhou životnosťou za relatívne nižšiu cenu, potom to asi stojí za sviečku. Náš obchod je oficiálnym distribútorom náhradných dielov značiek TRATEO. Je to spoločnosť registrovaná v Spojenom kráľovstve, ktorá spĺňa európske normy, ako aj požiadavky najväčšieho automobilového priemyslu. Poslednou možnosťou je nákup náhradných dielov nízkej kvality (veľmi často s neznámym pôvodom alebo neznámym označením). Toto je riešenie, ktoré si vyžaduje najmenšie finančné úsilie. Bohužiaľ, výber častí tohto typu by sa mal očakávať s ich krátkou životnosťou a nízkou kvalitou spracovania. Často nie sú zaručené, existujú však výnimky z tohto pravidla.Výber správnej položky závisí od mnohých faktorov - finančných príležitostí, núdzových situácií alebo dostupnosti dielov. Voľba, ktorú urobíte, závisí od vás! Pri nákupe použitých alebo nízkokvalitných dielov sa musíte spoliehať na skrátenú životnosť. Niekedy je lepšie platiť viac, zaobchádzať s nákupom dielov ako s investíciou do budúcnosti. Je tiež potrebné zvážiť nákup high-end náhradníkov, ktorých hodnota za peniaze je jednoducho najlepšia!


Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: