Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit - najbezpečnejšia dodávka na svete?

Ford Transit Thief

Každé vozidlo môže byť odcudzené. Pre amatér iných vecí je len otázkou času, kým sa neskončí bezpečnosť. Môžete však účinne odradiť zlodeja? Musíme pamätať na to, že zlodej môže mať rôzne motivácie - jeden bude závisieť striktne na častiach nášho vozidla a druhý chcú zariadenie z dodávky (napr. Náradie alebo špeciálne vybavenie).

Najbežnejšie riešenie je alarm. Továrenské alarmy kvôli ich univerzálnosti nepredstavujú veľkú výzvu zlodejom. Je potrebné zvážiť inštaláciu ochrany autorských práv v menšej spoločnosti, ktorej riešenia zatiaľ nie sú dostupné vo veľkom meradle. Bude fungovať paralelne s funkciou alarmu z výroby.
Alarmy nastavené v sieťach predajcov sú vytvorené tak, aby každá autorizovaná služba v krajine a dokonca aj v Európe mohla tieto zariadenia opraviť. Zlodeji vedia svoju činnosť a vedia, ako obísť imobilizér. Čím väčšia je bezpečnosť, tým väčší problém pre kriminálniku.
Pamätať! Samotný alarm nie je zárukou bezpečnosti! Je to však krok v boji s precedensom zlodeja.

Ďalším riešením sú sledovacie zariadenia využívajúce technológiu GPS. Niektoré vozidlá obsahujú továrenské vysielače, ktoré umožňujú umiestniť vozidlo vo vzdialenosti niekoľkých desiatok kilometrov. Avšak tieto typy riešení je možné pripojiť samostatne. Najlepšie je vybrať neviditeľné miesto, na časti, ktorú demontáž zaberie dlhú dobu. Často zvoleným miestom vysielača je podvozok vozidla.
Ford Transit Security

Venujte pozornosť tomu, kam zaparkujete! Väčšie verejné miesto - väčšie riziko pre potenciálneho zlodeja. Nechajte svoje auto bez dozoru cez noc - pozrite sa okolo niektorých kamier čelia na parkovisku. Monitorovanie by malo účinne odradiť páchateľov trestných činov. V prípade krádeže (alebo poškriabania vozidla) máme dôkazy vo forme videa.

Nezabudnite na poistenie vozidla. Tento náklad, ktorý cyklicky napadne peňaženky vodičov. Je tiež dobré zakúpiť politiku auto-casco s možnosťou ochrany proti krádeži. Iba zaručuje vrátenie ekvivalentu vozidla alebo určitú sumu peňazí v prípade krádeže.
Ford Transit Security


Vedeli ste, že ...
Ford Transit mk 6 ukradnúť zažíva zázrak?
Zdá sa, že s prechodom času a vývojom nových technológií naše vozidlá zabezpečili bezpečnosť pre 21. storočie. Riadiace bloky už existujú pre továrenské, digitálne a elektronické zabezpečenie automobilov. Ford Transit mk 6 sa objavil na trhu v roku 2000. Je považovaný za jeden z najbezpečnejších modelov v histórii motorizmu. Spochybnil aj zamestnancov spoločnosti Ford! Svojou špecifickou konštrukciou mohla výmena niektorých prvkov trvať niekoľko hodín!
Ford Transit mk6 mal v injekčnom čerpadle a v zapaľovaní imobilizér.
Priradenie nového vstrekovacieho čerpadla k dodávke bolo zabezpečené 30 minútovou čakacou dobou počas programovania, počas ktorej muselo vozidlo zostať na motore.
Vstrekovacie čerpadlo bolo pripojené priamo k reťaze vačkového hriadeľa, ako aj k puzdru a bolo nahradené špeciálnym servisom od 3 do 6 hodín. Samotný modul bol zaplavený živicou. Potenciálny lupič by musel byť vybavený špecializovaným počítačom, rozsiahlymi vedomostnými a bezpečnostnými batožinami vo forme niekoľkých hodín.
Ford Transit mk6

Najlepším možným riešením pre potenciálneho zlodeja bolo úplne vytiahnuť vozidlo na ťažné vozidlo a potom ho rozobrať inde. Takáto demontáž potenciálneho lupiča by trvala celý deň, ak nie dlhšie. Jednoduché ťahanie úžitkového vozidla na ťažnom vozíku nie je žiadnym malým výkonom (hoci tam boli také prípady).

Obete kolapsu boli často majiteľmi dodávky! V prípade zlomeného kľúča nebolo možné vypáliť auto. Na kľúčový spínač umiestnený na špičke kľúča bol zabudovaný imobilizér cigariet. Tableta mala individuálnu frekvenciu (tam boli milióny), čo znemožnilo začať s rozbitým alebo iným kľúčom. Jediným možným riešením bolo prispôsobenie nového kľúča, ktorý mal ďalšiu ochranu času. V prípade prerušenia konania bolo potrebné po opätovnom začatí konania opäť začať. Pre profesionálov to bolo veľa práce a pre lupičov? Zabezpečenie neprejsť! Najmä v počiatočnom období adaptácie nového kľúčového PINu, ktorý bol k dispozícii iba pre službu Ford. Okrem toho bolo tiež potrebné mať číslo čerpadla, ktoré trvalo asi 3 hodiny na odstránenie.
Pamätať! Zlodej nikdy nemá čas! Časová ochrana je preto najlepším riešením. Bohužiaľ, je to príbeh histórie.

Vedeli ste, že ... ?

Naše ďalší blog články: